W dniu 18 czerwca 2026 roku, młodzi cykliści z Sokółki mieli okazję wziąć udział w emocjonujących zawodach na bieżni tamtejszego stadionu OSiR. W rywalizacji o puchar Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, zawodnicy wykazali się ogromnym duchem sportowym oraz wystąpili w duchu fair play. Liczna publiczność, zgromadzona na trybunach, dopingowała młodych sportowców, co dodawało im energii i motywacji do osiągania jak najlepszych wyników. Poniżej przedstawione zostaną wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach.
W kategorii dziewcząt, w klasyfikacji ogólnej triumfowała Zuzanna Żukowska, a na kolejnych miejscach uplasowały się Lidia Bakun oraz Lidia Lisowska. W rocznikach 2017-2019 pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Apanowicz, a podium uzupełniły Wiktoria Zabłocka oraz Antonina Bakun. W rocznikach 2014-2016 najlepsza okazała się Amelia Staworko, a za nią znalazły się Natalia Szczęsnowicz i Dorota Puszko.
Również chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. W rocznikach 2014-2016 pierwsze miejsce wywalczył Szymon Bogusławski, a na podium znaleźli się jeszcze Dawid Apanowicz oraz Szymon Domin. W rocznikach 2017-2019 triumfował Igor Gryguć, a tuż za nim uplasowali się Antoni Krawiel i Miłosz Czaplejewicz. Natomiast wśród najmłodszych, roczników 2020 i młodszych, zwyciężył Adam Możejko, z drugą lokatą dla Ignacego Możejko i trzecią dla Dominika Lisowskiego. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tych sportowych zmaganiach!
Źródło: Urząd Miasta Sokółka
Oceń: Emocjonujące zawody młodych cyklistów na stadionie OSiR w Sokółce
Zobacz Także



